Suterén 1 - Spišská Nová Ves - 2. 7. 2011

10,00 - Verejné stretnutie SLK

16,00 - Jazz-vec

Foto: Radoslav Tomáš

Suterén 1

Suterén je úplne novou kultúrno-spoločenskou aktivitou v Spišskej Novej Vsi, ktorá vyklíčila na pôde občianskeho združenia s názvom Spišský umelecký terén (s.u.teren). Združenie je prepojené s aktivitami Temple caffe & coctail baru a tak sa Suterén 1 konal, pochopiteľne, v jeho priestoroch.

Pozostával z troch základných aktivít. Prvou bolo verejné stretnutie nášho literárneho klubu, ktoré sa začalo o 10,00 hod. Po ňom o 16,00 nasledoval(a) tzv. Jazz-vec – program v ktorom došlo k symbiotickému prepojeniu autorského čítania poézie a prózy (Pavol Garan, Tamara Čarnogurská a Júlia Čurillová, všetko členovia SLK) s jazzovou hudbou Slava Rakytu. O 19-tej patril bar vernisáži fotografií s názvom Spiš cez sklo, ktorej autorom bol Radim Kopec.

Ak by vám všetko, čo sa v rámci programu udialo, pripomenulo niekdajšie spišskonovoveské Hokerlíky, ktoré od roku 1996 do roku 2002 s viacerými prestávkami organizovali ľudia združení okolo Tomáša Repčiaka a on sám, máte pravdu. Tomáš opäť zreálnil svoj večný sen dostať autorskú literatúru, hudbu a výtvarné umenie medzi ľudí, ktorí ich každodenne nevyhľadávajú.

Držíme mu teda palce. Veď si, napokon, pri výbere autorov isto spomenie aj na ďalších členov klubu.